Barcelona vs Atletico Madrid – pariaza la pauza sau la final, iar dar scorul e 0-0, iti iei banii inapoi

la-liga

In Spania jocurile nu se termina decat in ultimul minut. In curand se va decide campioana iar echipele finaliste sunt Atletico Madrid si Barcelona, pe Camp Nou. In ultima vreme Barcelona si-a cam pierdut din stralucire; chiar se simte magia lui Messi si luciditatea lui Xavi, care isi cam rateaza obiectivele in ultima vreme.

La un moment dat, Barcelona nu prea mai parea sa aiba sanse de finala, iar titlul parea un obiectiv greu de atins. Conjunctura il aduce totusi pe Tata Martino fata in fata cu un meci care poate face numele sau sa ramane pe veci in istoria clubului. Bineinteles, el poate fi retinut ca un antrenor ce a reusit imposibilul – si anume sa ia titlul, sau un antrenor care nu a reusit nimic. De partea cealalta a baricadei, la Atletico Madrid, Diego Simeone a reusit sa cladeasca o echipa excelenta. Aceasta a reusit sa se ridice remarcabil in ultimele 2 meciuri. Pe final, se pare ca presiunile din afara au pus stapanire pe jucatori care mai aveau putin si se apropiau de performante incredibile. Si totusi, elevii lui Diego Simeone sunt pe cale sa faca istorie, si nu una oarecare. Atletico Madrid are sansa de a invinge Barcelona, si astfel de a-si insusi campionatul si Liga Campionilor.

In aceasta confruntare finala, Barcelona e favorita. Meciul de fotbal va fi cu siguranta unul estrem de discutat. Vor fi multe goluri? Vor fi putine? Nu vor fi goluri deloc? Vom vedea. Acuma ai ocazia sa pariezi pe pont, scor corect, scor final, marcator. Daca meciul se termina 0-0, iti vei primi banii inapoi cu aceasta casa de pariuri. Ai grija sa analizezi cotele Pauza/Final.

Ultimele 4 meciuri are celor doua echipa au fost extrem de disputate pentru ca au avut goluri putine. Doua meciuri s-au terminat 0-0, un meci a fost egalitate 1-1, iar in ultima semifinala Champions League, Atletico Madrid a facut un scor la limita de 1-0. De retinut: Barcelona are nevoie de victorie pentru a lua titlul de campioana, in vreme ce pentru Atletico Madrid e bun si un egal.

Lăsați un comentariu

ACEASTA VESTE AR PUTEA FI DE INTERES PENTRU TINE

• 185x142
    Filmul finalei Australian Open 2018: Cum
    Așteptarea dureroasă a Carolinei Wozniacki s-a încheiat după ce domnișoara de onoare din tenis a reușit să câștige la Australian Open 2018. Superstarul danez este pe punctul de a se clasa pe primul loc după ce a învins-o pe Simona Halep într-una ... citeste mai mult
  • 185x142
    Miza e primul loc la Australian Open pen
    MELBOURNE, Australia (AP) - Pentru a doua oară în turneu, Simona Halep s-a confruntat cu puncte de meci și a știut că o greșeală ar însemna o ieșire din Australian Open și pierderea probabilă a primului loc în clasament. Pentru a doua oară în m... citeste mai mult
  • 185x142
    Programul Australian Open: Simona Halep
    Organizatorii de la Australian Open 2018 au anunțat programul pentru sâmbătă al turneului de la Melbourne, iar meciul care ne interesează este cel al Simonei Halep! Jucătoarea de 26 ani, aflată pe locul 1 WTA, va juca vineri spre sâmbătă noap... citeste mai mult